Stiahnite si mesačný program tak, ako ho poznáte z plagátov: aktuálny program na marec.

Kontakty RSS Mapa stránok
Zverejňované informácie

Filmy

Predstavenia

kurz

latino

langerova

prievan

Verejná prezentácia plagátov a informácií tejto stránky podlieha autorským právam organizátora.

Bábkarský súbor D121


Datuje svoj vznik do roku 1971 (pri jeho zrode stála Elena Bakošová), o rok nato bola prvá premiéra hry Lopta Hopta. Bábkari stabilne obsadzovali prvé miesta na celoslovenských prehliadkach, od polovice 90. rokov však hrajú len mimosúťažne, len pre svojich divákov. Prednosťou súboru je autorská hudba, skladaná na mieru rozprávkových predstavení. Súbor reprezentoval mesto na Slovesnku i v zahraničí. Za obdobie onedlho už 40-ich rokov ožili rozprávkové bytosti vo viac ako 30-ich hrách (Lopta Hopta, Princezná sulimanská, Kamenné srdce, Ako Katka premohla čerta, Perinbaba, Čarovadlá, Čertove obrázky a ďalšie.

Po Choď tam, neviem kam...(2005) a Láskabože, láska (2006) sa hral Popolvár najväčší na svete (réžia Elena Bakošová, 2008), s ním sme opäť reprezentovali v St. Pazove, v ďalšej sezóne Pinocchio z nášho mesta (réžia M. Frankovská, 2010)

Aktuálne pripravujeme Opice z našej police, na námet Kristy Bendovej (réžia M. Frankovská). Opäť pôjde o kombináciu bábok a činoherných hercov, samozrejme opäť s vlastnou hudbou a živými spevmi.